Aktualności

Dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku podczas tegorocznych targów ITM INDUSTRY EUROPE w Poznaniu oraz zainteresowanie naszą ofertą symulatora spawania SOLDAMATIC firmy Seabery, liniałami pomiarowymi i przetwornikami obrotowymi firm TELA i AMO. Zapraszamy do dalszego kontaktu oraz korzystania z naszych ofert.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na stoisku firmy TOCK-AUTOMATYKA - pawilon numer 5, stoisko 15B, podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE. Targi będą miały miejsce w terminie od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu.

ITM

Źródło obrazu: targi ITM INDUSTRY EUROPE

Mamy przyjemność ogłosić zdobycie przez naszą firmę nagrody targów ExpoWELDING w Katowicach - The Best Of Welding. Nagrodzone zostało stanowisko zrobotyzowanego spawania z wykorzystaniem symulatora spawania w Rozszerzonej Rzeczywistości - TOCK RobotAR.

Zrobotyzowane szkoleniowe stanowisko symulacji spawania w technologii rozszerzonej rzeczywistości TOCK RobotAR jest innowacyjnym narzędziem praktycznego kształcenia w automatyzacji procesów spawania. W jednym rozwiązaniu łączy robotykę z technologią spawania, lecz bez realnego spawania.
Zastępuje je symulator spawania w rozszerzonej rzeczywistości Soldamatic firmy Seabery (Hiszpania) zintegrowany z robotem przemysłowym, pozwalając na uzyskanie unikalnych na rynku efektów szkoleniowych, technicznych i funkcjonalnych.
Są nimi radykalne zmniejszenie kosztów, czasu, czynników niebezpiecznych i zanieczyszczenia środowiska w szkoleniach i uruchamiania zrobotyzowanych stanowisk spawania. Najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz niskie koszty eksploatacji pozwalają na jego zastosowanie w szkolnictwie zawodowym wszystkich szczebli i zwiększenie kształcenia spawaczy i spawalników, stanowiące elastyczne i uniwersalne narzędzie kształcenia w najnowszych technologiach przemysłu
przyszłości.

 

Dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku podczas tegorocznych targów ExpoWELDING w Katowicach oraz zainteresowanie naszą ofertą symulatora spawania SOLDAMATIC firmy Seabery, stanowiskiem zrobotyzowanego spawania z wykorzystaniem symulatora spawania w Rozszerzonej Rzeczywistości TOCK RobotAR, liniałami pomiarowymi i przetwornikami obrotowymi firm TELA i AMO, a także ofertą obrabiarek szkoleniowych CNC naszej produkcji i systemem edukacyjnym EXPERT EI4.0. Zapraszamy do dalszego kontaktu oraz korzystania z naszych ofert.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na stoisku firmy TOCK-AUTOMATYKA - stoisko numer 21, podczas targów ExpoWELDING. Targi będą miały miejsce w terminie od 18 do 20 października 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy Placu Sławka i Antalla 1 w Katowicach. Na stoisku będziemy prezentowali symulator spawania w rozszerzonej rzeczywistości SOLDAMATIC do spawania ręcznego oraz nowość - zrobotyzowane stanowisko szkoleniowe w AR o nazwie TOCK RobotAR z symulatorem SOLDAMATIC i robotem Kuka.

Udział w targach należy zgłosić na stronie internetowej organizatora: 
https://www.expowelding.pl/2022/pl/rejestracja,1788.html

Instrukcję rejestracji na targi można pobrać klikając na poniższym odnośniku:

Expert CNC-FMS
INSTRUKCJA REJESTRACJI
NA TARGI W KATOWICACH

Uczestnictwo w targach jest bezpłatne przy użyciu naszego kodu z vouchera (unikalny kod vouchera należy wpisać podczas procesu rejestracji w wyznaczone pola formularza): TOCKZAPRASZANAEXPOWELDING2022

EXPOWELDING
Źródło obrazu: targi ExpoWELDING Katowice

Dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku podczas tegorocznych targów STOM - Spawalnictwo w Kielcach, zainteresowanie naszą ofertą symulatora spawania SOLDAMATIC firmy Seabery, liniałami pomiarowymi i przetwornikami obrotowymi firm TELA i AMO oraz ofertą obrabiarek szkoleniowych CNC naszej produkcji, a także systemem edukacyjnym EXPERT EI4.0. Dziękujemy również za obecność na naszych stoiskach na Targach Szkolnych oraz X Konferencji Szkół Lotniczych w Poznaniu. Zapraszamy do dalszego kontaktu oraz korzystania z naszych ofert.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na stoisku firmy TOCK-AUTOMATYKA - hala B, stoisko numer 58, podczas targów STOM - Spawalnictwo. Targi będą miały miejsce w terminie od 5 do 7 kwietnia 2022 r. na Targach Kielce przy ulicy Zakładowej 1 w Kielcach. Na stoisku będziemy prezentowali symulator spawania w rozszerzonej rzeczywistości SOLDAMATIC.

STOM

Źródło obrazu: targi STOM

Zapraszamy do udziału w bardzo ciekawym webinarze w języku angielskim w aplikacji ZOOM firmy Seabery (Hiszpania) dotyczącym kształcenia w spawaniu w rozszerzonej rzeczywistości (Soldamatic). Webinar odbędzie się w najbliższy poniedziałek 13 grudnia 2021 r. o godzinie 13:00.  Rejestracja na webinar możliwa jest poprzez wejście w następujący link: KLIKNIJ TUTAJ LUB NA GRAFICE PONIŻEJ.

TOCK-AUTOMATYKA we współpracy z Klastrem Obróbki Metali w Białymstoku, zainstalowała na Wydziale Mechanicznym Politechnki Białostockiej, demonstrator systemu edukacyjno-szkoleniowego EXPERT EI 4.0. Prezentujemy w nim najnowsze cyfrowe i edukacyjne technologie wytwarzania przemysłu przyszłości czwartej rewolucji przemysłowej w jednym systemowym rozwiązaniu. Jest ono dedykowane szkołom i uczelniom technicznym oraz ośrodkom kształcenia zawodowego i przeznaczone praktycznemu kształceniu młodzieży oraz dorosłych, w tym pracownikom przemysłu. Demonstrator EXPERT EI 4.0 prezentuje przykłady rozwiązań kształcenia w trzech zawodach: operator i technolog CNC, robotyk i automatyk procesów wytwarzania oraz spawacz. Do najważniejszych prezentowanych nowości zaliczamy hybrydowy system kształcenia w obszarze CNC, specjalistyczne szkoleniowe obrabiarki CNC oraz spawanie z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości SOLDAMATIC. Ostatnia z tych technologii to światowa nowość i nasze pokazy są pierwszymi w Polsce jej prezentacjami. SOLDAMATIC to symulator 3D spawania w czasie rzeczywistym z realnym, przemysłowym wyposażeniem spawacza i jego stanowiska. Proces spawania odbywa się wirtualnie w rozszerzonej rzeczywistości, z bardzo realistycznym odwzorowaniem jego rzeczywistego przebiegu. Użytkownik stanowiska spawania jest wspomagany przez wskazówki na ekranie w przyłbicy spawacza w trakcie nauki i jego ćwiczenia są rejestrowane w czasie rzeczywistym i zapisywane w komputerze urządzenia. Dzięki temu uczeń i nauczyciel mają pełny obraz graficzny, filmowy i analityczny przebiegu ćwiczenia spawania. Pozwala to na szybkie omówienie błędów i wielokrotne powtarzanie ćwiczeń. System SOLDAMATIC jest idealnym sposobem na wprowadzenie pierwszego etapu kształcenia spawaczy, przyśpieszając i ułatwiając naukę oraz obniżając jej koszty. W najbliższym czasie system SOLDAMATIC będzie integrowany przez nas z robotem, poszerzając możliwości kształcenia. O postępach w naszych pracach będziemy informowali na naszej stronie.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami i wizyty na Politechnice Białostockiej (do 26 listopada 2021 r.). To unikalna okazja poznania najnowszych technologii wytwarzania i kształcenia w jednym rozwiązaniu. Możliwe jest osobiste wypróbowanie symulatora spawania SOLDAMATIC.


Firma TOCK-AUTOMATYKA dołączyła do grona dystrybutorów firmy Seabery z Hiszpanii, producenta innowacyjnego systemu szkoleniowego SOLDAMATIC IE, kształcenia spawaczy z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (AR - Augmented Reality). Jest to unikalne rozwiązanie na rynku, w zdecydowany sposób podnoszące jakość, bezpieczeństwo i szybkość kształcenia oraz obniżające jego koszty. SOLDAMATIC używa odpowiednio dostosowane, prawdziwe palniki spawalnicze oraz wyposażenie spawacza, pozwalając osobom uczącym się rozwijać zdolności manualne i pamięć mięśniową bez ryzyka poparzenia, zużycia materiałów do spawania i możliwości wykonywania wielu prób. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w połączeniu z realnymi pracowniami spawalniczymi jako wstępny etap szkoleń. Pracownie SOLDAMATIC można łączyć z pracowniami innych technologii wytwarzania systemu edukacyjnego EXPERT EI4.0, takich jak CNC lub robotyka.