Od 1996 roku jesteśmy dostawcą wyposażenia technicznego do szkół i uczelni technicznych w zakresie technologii CNC, robotyki i mechatroniki (we współpracy z firmą INTELITEK  z USA oraz Siemens z Niemiec). Specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji i dostawach profesjonalnych środków praktycznego kształcenia zawodowego w technologii CNC przeznaczonych do szkół i uczelni technicznych oraz ośrodków szkoleniowych. Naszym głównym produktem kierowanym do szkoleń CNC i robotyki jest rozwijany przez lata system szkoleniowy EXPERT CNC-FMS. Jest on kompletnym techniczno-organizacyjno-metodycznym rozwiązaniem pracowni szkoleniowej CNC gotowym do wdrożenia w dowolnej szkole lub uczelni zawodowej. Umożliwia maksymalizację jakości i efektów kształcenia w standardach przemysłowych, odpowiadając w najlepszy sposób na wymagania stawiane operatorom, technologom i programistom CNC współczesnego przemysłu. Od 2017 roku w skład wyposażenia EXPERT CNC-FMS wchodzą naszej konstrukcji i produkcji unikalne na rynku lekkie narzędziowo-szkoleniowe obrabiarki CNC: tokarka TOCK HTC-4000 (5000) i frezarka TOCK VMC-2000. Są one wyposażone w najnowszej generacji systemy sterowania SINUMERIK 828D/840D sl, napędy serwo firmy Siemens oraz pełną automatykę wymiany narzędzi. Są to obrabiarki specjalnie zaprojektowane do bezpiecznego i efektywnego praktycznego kształcenia CNC w standardach przemysłowych oraz lekkich prac narzędziowych. EXPERT CNC-FMS jest unikalnym, innowacyjnym rozwiązaniem w swojej dziedzinie na rynku, także międzynarodowym. W najbliższych planach rozwojowych jest wyposażenie centrum tokarskiego w narzędzia napędzane (TOCK HTC-5000) oraz wersja centrum frezarskiego ze sterowaniem ciągłym 5D i w opcji z robotem przemysłowym.   

 

Expert CNC-FMS
Opis
 
System edukacyjny EXPERT CNC w wersji standardowej (pracownia 8 lub 16-osobowa) zawiera:
 • narzędziowo-edukacyjne frezarskie centrum obróbcze TOCK VMC-2000 3D (z Sinumerik 828D Basic) opcja: systemy sterowania Sinumerik 828D, Sinumerik 840D sl.
 • narzędziowo-edukacyjne tokarskie centrum obróbcze TOCK HTC-4000 2D (z Sinumerik 828D Basic) lub narzędziowo-szkoleniowe tokarsko-frezarskie centrum obróbcze TOCK HTC-5000 3D (Sinumerik 828D Basic) z dwoma narzędziami napędzanymi. 
 • modułowe stanowisko szkoleniowe kształcenia praktycznego w mocowaniu przedmiotów obrabianych we frezarkach (nowość!).
 • 8 lub 16 stanowisk komputerowych z oprogramowaniem treningowo-edukacyjnym dla technologii:
  • CNC - SinuTrain i RCS (Siemens),
  • CAD 3D (w opcji 3D i system CAM z postprocesorami),
 • program kształcenia CNC z podręcznikami (toczenie CNC, frezowanie CNC),
 • szkolenie wstępne i wsparcie wdrożenia.

       Opcja: robot edukacyjny lub przemysłowy, możliwość integracji robota z obrabiarką CNC TOCK w jednym systemie sterowania Sinumerik 840D sl lub integracji na poziomie WE/WY układu sterowania CNC. 

 
EXPERT CNC-FMS pozwala na praktyczne tj. osobiście wykonywane przez uczniów realizowanie następujących zakresów kształcenia:
 1. Obsługa i programowanie obrabiarek CNC (toczenie/toczenie-frezowanie + frezowanie) z najnowszym sterowaniem przemysłowym CNC,
  oraz w opcji robota,
 2. Nauka i praktyczne ćwiczenie (wybór technologii i dobór parametrów obróbki) technologii obróbek skrawaniem na obrabiarkach CNC,
 3. Podstawowe i zaawansowane programowanie obrabiarek CNC i robotów,
 4. Praktyczne wykorzystanie oprogramowania CAD/CAM do programowania obrabiarek CNC i robotów,
 5. Obsługa eksploatacyjna obrabiarek CNC.
EXPERT CNC zapewnia prawdziwie praktyczne kształcenie od jego początkowego etapu, aż do poziomu zaawansowanego we wszystkich grupach wiekowych.  Obrabiarki CNC i robot są dostosowane do bezpośredniej obsługi przez osoby bez kwalifikacji i małoletnie pod nadzorem nauczycieli-trenerów CNC.