Aktualności

Rozszerzamy ofertę urządzeń i liniałów pomiarowych o nowy enkoder wrzeciona WMK 3010S obsługujący przechwytywanie danych dotyczących stanu pracy. W trakcie standardowej pracy czujnika, dane operacyjne są rejestrowane i przechowywane w pamięci urządzenia. Enkoder jest przeznaczony do stosowania we wrzecionach głównych frezarek i tokarek oraz jest wyposażony w przyrostowy interfejs 1 Vpp.

Przechwycone dane dotyczące stanu pracy można pobrać z czujnika w trybie offline. Oprogramowanie AMO-Check oferuje tabele i histogramy do wizualizacji zarejestrowanych danych dotyczących stanu pracy. Zebrane dane są podzielone na trzy kategorie: dane okresowe, dane oparte na statusie (wartości ekstremalne), dane wyzwalane przez status (dane zbierane po otrzymaniu odpowiedniego sygnału).

Za pomocą urządzenia STU-60 możliwa jest konfiguracja istotnych danych specyficznych dla danej aplikacji, takich jak zakres prędkości, temperatury, czas pracy itp.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub na stronę: Systemy pomiarowe do obrabiarek.

Oferujemy również inne urządzenia pomiarowe firmy AMO GMBH oraz firmy TELA – liniały pomiarowe optoelektroniczne (dokładne zamienniki Heidenhain i innych firm) oraz liniały pomiarowe indukcyjne, przetworniki obrotowe i wyświetlacze położenia. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z materiałami o symulatorze spawania w rozszerzonej rzeczywistości Soldamatic, autorskich obrabiarkach CNC i pracowniach CNC EXPERT EI 4.0.


Symulator spawania w rozszerzonej rzeczywistości Soldamatic doczekał się nowej wersji 5.0.
Wprowadzono wiele usprawnień oraz dodatkowych opcji:

  • nowy wygląd symulatora spawania,
  • nowa, ulepszona grafika symulacji HyperReal Sim (zwiększona jasność symulacji, poprawiona grafika),
  • dopracowana metoda TIG (symulacja jeziorka spawalniczego),
  • nowe, zaawansowane uchwyty spawalnicze z symulacją drgań i dodatkowymi kamerami,
  • w zaawansowanym module analizy: przekrój spoiny (sprawdzenie przetopu), próba na zginanie i ocena wytrzymałości mechanicznej wykonanego spawu.

Więcej informacji o symulatorze spawania na stronie: Symulatory spawania (AR)

W ofercie posiadamy również urządzenia pomiarowe firm TELA, AMO oraz Renishaw (liniał pomiarowy, enkoder, wyświetlacz położenia, zamienniki Heidenhain)
i szkoleniowe pracownie CNC z obrabiarkami CNC (roboty, coboty, drukarki 3D).

Soldamatic

Mamy przyjemność przedstawić nasze najnowsze osiągnięcie - DemoLab, innowacyjne szkoleniowe pracownie EXPERT EI4.0, znajdujące się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej, skupiające się na szkoleniu w najnowszych technologiach kluczowych dla Przemysłu 4.0. Nasze specjalnie zaprojektowane szkoleniowe obrabiarki CNC, robot przystosowany do pracy z frezarką, drukarki 3D, stanowisko do mocowania przedmiotów na frezarce oraz symulatory spawania w rozszerzonej rzeczywistości SOLDAMATIC stworzyły idealne warunki do przeprowadzania szkoleń zawodowych dla pracowników przemysłu oraz uczniów. Naszym celem jest rozwijanie kompetencji zawodowych na terenie całej Polski.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego laboratorium i korzystania z nowych możliwości, jakie oferujemy. Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami i śledź rozwój DemoLab na naszej stronie internetowej: Pracownie obrabiarek CNC EXPERT EI4.0

 

Dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku podczas tegorocznych targów ITM INDUSTRY EUROPE w Poznaniu oraz zainteresowanie naszą ofertą symulatora spawania SOLDAMATIC firmy Seabery, liniałami pomiarowymi i przetwornikami obrotowymi firm TELA i AMO. Zapraszamy do dalszego kontaktu oraz korzystania z naszych ofert.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na stoisku firmy TOCK-AUTOMATYKA - pawilon numer 5, stoisko 15B, podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE. Targi będą miały miejsce w terminie od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu.

ITM

Źródło obrazu: targi ITM INDUSTRY EUROPE

Mamy przyjemność ogłosić zdobycie przez naszą firmę nagrody targów ExpoWELDING w Katowicach - The Best Of Welding. Nagrodzone zostało stanowisko zrobotyzowanego spawania z wykorzystaniem symulatora spawania w Rozszerzonej Rzeczywistości - TOCK RobotAR.

Zrobotyzowane szkoleniowe stanowisko symulacji spawania w technologii rozszerzonej rzeczywistości TOCK RobotAR jest innowacyjnym narzędziem praktycznego kształcenia w automatyzacji procesów spawania. W jednym rozwiązaniu łączy robotykę z technologią spawania, lecz bez realnego spawania.
Zastępuje je symulator spawania w rozszerzonej rzeczywistości Soldamatic firmy Seabery (Hiszpania) zintegrowany z robotem przemysłowym, pozwalając na uzyskanie unikalnych na rynku efektów szkoleniowych, technicznych i funkcjonalnych.
Są nimi radykalne zmniejszenie kosztów, czasu, czynników niebezpiecznych i zanieczyszczenia środowiska w szkoleniach i uruchamiania zrobotyzowanych stanowisk spawania. Najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz niskie koszty eksploatacji pozwalają na jego zastosowanie w szkolnictwie zawodowym wszystkich szczebli i zwiększenie kształcenia spawaczy i spawalników, stanowiące elastyczne i uniwersalne narzędzie kształcenia w najnowszych technologiach przemysłu
przyszłości.

 

Dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku podczas tegorocznych targów ExpoWELDING w Katowicach oraz zainteresowanie naszą ofertą symulatora spawania SOLDAMATIC firmy Seabery, stanowiskiem zrobotyzowanego spawania z wykorzystaniem symulatora spawania w Rozszerzonej Rzeczywistości TOCK RobotAR, liniałami pomiarowymi i przetwornikami obrotowymi firm TELA i AMO, a także ofertą obrabiarek szkoleniowych CNC naszej produkcji i systemem edukacyjnym EXPERT EI4.0. Zapraszamy do dalszego kontaktu oraz korzystania z naszych ofert.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na stoisku firmy TOCK-AUTOMATYKA - stoisko numer 21, podczas targów ExpoWELDING. Targi będą miały miejsce w terminie od 18 do 20 października 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy Placu Sławka i Antalla 1 w Katowicach. Na stoisku będziemy prezentowali symulator spawania w rozszerzonej rzeczywistości SOLDAMATIC do spawania ręcznego oraz nowość - zrobotyzowane stanowisko szkoleniowe w AR o nazwie TOCK RobotAR z symulatorem SOLDAMATIC i robotem Kuka.

Udział w targach należy zgłosić na stronie internetowej organizatora: 
https://www.expowelding.pl/2022/pl/rejestracja,1788.html

Instrukcję rejestracji na targi można pobrać klikając na poniższym odnośniku:

Expert CNC-FMS
INSTRUKCJA REJESTRACJI
NA TARGI W KATOWICACH

Uczestnictwo w targach jest bezpłatne przy użyciu naszego kodu z vouchera (unikalny kod vouchera należy wpisać podczas procesu rejestracji w wyznaczone pola formularza): TOCKZAPRASZANAEXPOWELDING2022

EXPOWELDING
Źródło obrazu: targi ExpoWELDING Katowice

Dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku podczas tegorocznych targów STOM - Spawalnictwo w Kielcach, zainteresowanie naszą ofertą symulatora spawania SOLDAMATIC firmy Seabery, liniałami pomiarowymi i przetwornikami obrotowymi firm TELA i AMO oraz ofertą obrabiarek szkoleniowych CNC naszej produkcji, a także systemem edukacyjnym EXPERT EI4.0. Dziękujemy również za obecność na naszych stoiskach na Targach Szkolnych oraz X Konferencji Szkół Lotniczych w Poznaniu. Zapraszamy do dalszego kontaktu oraz korzystania z naszych ofert.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na stoisku firmy TOCK-AUTOMATYKA - hala B, stoisko numer 58, podczas targów STOM - Spawalnictwo. Targi będą miały miejsce w terminie od 5 do 7 kwietnia 2022 r. na Targach Kielce przy ulicy Zakładowej 1 w Kielcach. Na stoisku będziemy prezentowali symulator spawania w rozszerzonej rzeczywistości SOLDAMATIC.

STOM

Źródło obrazu: targi STOM