600x300


Hybrydowa pracownia EXPERT CNC jest pracownią systemu EXPERT CNC wyposażoną dodatkowo w pakiety nauki domowej uczniów, tworząc prawdziwy, hybrydowy system kształcenia w szkole i w domach uczniów. Szkoła jak i uczeń są wyposażani w specjalnie do tego celu przygotowane środki kształcenia praktycznego (szkoła) i symulacyjnego (uczeń) wraz z materiałami szkoleniowymi i organizacją nauki. Rozwiązanie symetryzuje kształcenie między szkołą a uczniem, uruchamiając największe rezerwy tkwiące w domowej nauce ucznia.

Hybrydowy system EXPERT tworzy jeden spójny proces kształcenia łącząc naukę i praktykę realizowane w szkole z nauką domową uczniów. Pracownia szkolna EXPERT CNC jest miejscem intensywnej nauki praktycznej przy obrabiarkach CNC pod opieką nauczyciela. Natomiast w domu uczeń ćwiczy i utrwala wiedzę, jak najlepiej przygotowując się do zajęć praktycznych w szkole. Rozwiązanie to oszczędza czas w szkole, maksymalizując efekty nauki praktycznej przy obrabiarkach CNC i daje uczniowi wiedzę i wyposażenie w trakcie nauczania by wiedział co, czego i jak ma się nauczyć. Służy temu pakiet nauki domowej ucznia, wypożyczany mu na czas nauki, który zawiera laptop z oprogramowaniem symulacyjnym 3D (SinuTrain) z symulatorem obrabiarek z pracowni szkolnej i program CAD, gotowe części i ich przygotówki, suwmiarkę oraz specjalne instrukcje i ćwiczenia. Tak przygotowane środowisko nauki domowej tworzy najlepsze warunki do jak najlepszego przygotowania się do ćwiczeń praktycznych w tej pracowni oraz wyzwala zainteresowanie nauką ucznia. Nauka z oprogramowaniem symulacji graficznej 3D tworzy formę gry lub zabawy technologicznej, co wciąga uczniów w wariantowe wykonywanie ćwiczeń i pobudza zainteresowanie. To, co uczniowie przećwiczą w domu na symulatorze 3D, wykonują później w rzeczywistości na realnych obrabiarkach z przemysłowymi sterowaniami CNC. Z powyższymi narzędziami kształcenia możliwe jest także prowadzenie nauki i konsultacji na odległość przez Internet. Jest to w pełni cyfrowe środowisko odpowiadające rzeczywistości przemysłowej. Ta forma kształcenia przy prawidłowym wdrożeniu i zaangażowaniu nauczycieli i uczniów radykalnie (2 lub 3-krotnie) podnosi jakość, szybkość i skuteczność kształcenia oraz jest ona niewrażliwa na covidowe lub inne przyczyny ograniczenia funkcjonowania szkół.

Hybrydowy system kształcenia EXPERT CNC EI4.0 (w standardach przemysłu przyszłości) jest unikalnym i innowacyjnym rozwiązaniem na rynku.

 


ZAŁĄCZNIKI

Expert CNC-FMS
Hybrydowe pracownie
EXPERT CNC EI4.0

ZDJĘCIA

(Kliknij na zdjęciu aby je powiększyć)


FILMY

 
Pracownia systemu szkoleniowego
EXPERT CNC
  System edukacji hybrydowej
EXPERT EI 4.0